Do dziś Big Cyc nie zmieniając składu wydał 15 płyt i zagrał 3000 koncertów. Wydana 2002 roku przez Universal Polska płyta Poland pt. "Zmień z nami płeć" zawiera głośny feministyczny przebój "Każdy facet to świnia" i piosenkę o dresiarzach "Ja noszę dres". Piosenkę "Każdy facet to świnia" pilotował teledysk nominowany na festiwalu teledysków Yach Film do grona najlepszych teledysków w 2002.
Zespół brał udział we wszystkich największych imprezach muzycznych w Polsce (festiwal w Jarocinie, Odjazdy w Katowicach, festiwal rockowy w Węgorzewo, trasy "Inwazja Mocy"). Koncertował wiele także za granicą m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Finlandii, Szwajcarii i Austrii. W 1993 roku w Niemczech podczas jednej z tras ukazała się płyta składankowa Big Cyca pt "Frankenstein`s Children".
Big Cyc wielokrotnie zdobywał Złote i Platynowe Płyty. W 1990 roku przebojem był "Berlin Zachodni" i "Skin", w 1991 "Nie wierzcie elektrykom", w 1993 wylansowany przez "Lalamido" "Jak słodko zostać świrem". W 1996 roku ich przebój "Makumba" królował na listach przebojów wszystkich rozgłośni radiowych w Polsce. Rok później zespół powtórzył sukces piosenką "Guma". W 1999 głośnymi piosenkami były "Kumple Janosika" i "Świat według Kiepskich". Do piosenek Big Cyca nakręcono ponad 30 teledysków.
Podsumowaniem 16 letniej działalności grupy była płyta zawierająca największe przeboje i najlepsze teledyski zatytułowana "Bombowe hity". W roku 2006 ukazał się kontrowersyjny album "Moherowe berety". Płyta okrzyknięta pierwsza zakazaną płytą w IV RP jest satyrycznym rozliczeniem z politykami z pierwszych stron gazet, takimi jak bracia Kaczyńscy czy o.Rydzyk. Utwory ignorowane przez media biły rekordy popularności w internecie. Piosenkę "Moherowe berety" i "Atakują klony" ściągnęło do swoich komputerów ok. 3 miliony internautów. W tym czasie Big Cyc intensywnie koncertuje. Muzycy odwiedzają m.in. Anglię, Belgię i Szkocję, a także przemierzają wzdłuż i w szerz Polskę. W roku 2007 ukazuje się singiel "Bo z dziewczynami",który grupa nagrywa wspólnie z legendą piosenki z lat 70-tych Jerzym Połomskim. Również w 2007 roku zespół nagrywa muzykę do spektaklu "Telerodzinka" i występuje w filmie G. Lipca "Osiem w poziomie". Skiba wydaje książkę, zbiór felietonów "Skibą w mur".
1 kwietnia zespół wydał płytę "Szambo i perfumeria". - Tytuł był nawiązaniem do słynnej wypowiedzi ojca Dyrektora, ale to również metafora najnowszej historii Polski. Na albumie zaprezentowano całkowicie premierowe piosenki i znany już cover z Jerzym Połomskim. Ponieważ była to płyta urodzinowa,w nagraniach pojawilo się wielu gości. Wspólnie z Big Cycem zaśpiewali m.in. Paweł Kukiz, Maciej Maleńczuk i Krzysztof KASA Kasowski. Zagrał także dodatkowy gitarzysta -Marek Szajda. Płyta ukazała się nakładem koncernu SonyBmg.
W Listopadzie 2009 r. ukazała się książka „wywiad rzeka” podsumowująca ponad 20 letnią historię zespołu „Big Cyc na barykadzie rokędrola”.
W trzydziestą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego grupa wydała płytę Zadzwońcie po milicję!, na której znalazły się utwory podziemnych polskich grup punkowych i reggae'owych z lat 1982-1989, które, ze względu na silą wymowę antykomunistyczną nigdy nie ukazały się na oficjalnych rynku. Big Cyc chce oddać klimat stanu wojennego i przywrócić pamięci, zespoły naprawdę zbuntowane. Dziś często niedoceniane lub pomijane nawet w specjalistycznych opracowaniach. Nagrania dokonane są na bazie piosenek takich zespołów takich jak: Miki Mausoleum, Karcer, Cela nr3, Współczynnik Inteligencji. Przygotowany materiał w postaci płyty CD został wzbogacony o charakterystyczne dźwięki kojarzone z tamtym okresem historycznym, takie jak:syreny milicyjne, radiowe rozmowy między jednostkami milicyjnymi pacyfikującymi demonstracje, okrzyki i hasła wznoszone przez demonstrantów (tytułowe "Zadzwońcie po milicje"),fragmenty drętwych przemówień generała Jaruzelskiego czy konferencji prasowych Jerzego Urbana. Tak skonstruowany materiał dźwiękowy tworzy nie tylko coś, do czego konsumenci muzyki popularnej są przyzwyczajeni, czyli po prostu płyty z piosenkami, ale dodatkowo coś na kształt historycznej audycji radiowej.Dokumentu muzycznego epoki "kamienia rzucanego".
W maju 2013 roku ukazała się płyta Wiecznie żywy, honorująca 25-lecie zespołu. Na płycie oprócz najbardziej znanych przebojów znajduje się premierowy utwór „Słoiki”.
Utwór opowiada o bardzo licznej grupie mieszkańców Warszawy, którzy przyjechali do stolicy z mniejszych miejscowości. Grupę tę nazwano potocznie "słoikami", bowiem po weekendowych i świątecznych wizytach w rodzinnych domach, przywożą zapasy jedzenia w słoikach.
"Pojawiła się nowa grupa społeczna, którą ktoś nazwał "słoikami". Uważam, że w tej nazwie nie ma nic obraźliwego. My jako społeczeństwo mamy tendencję do obrażania się. (...) Uprawiamy muzyczną publicystykę. To jest ironiczne. Może trochę złośliwe. Polacy mają problem z rozróżnianiem, co jest ironią, a co nie. My nigdy nie staraliśmy się robić takiego prymitywnego zabiegu, że mrugaliśmy okiem i dawaliśmy sygnały: "o, teraz będziemy mówili dla żartu, a ta druga piosenka to jest bardziej serio". Liczyliśmy, że nasz odbiorca jest inteligentny i sam odróżni, co jest żartem, a co nie. Niestety, wiąż jest tak, że konwencję ironiczną wychwytuje 1/3 odbiorców, a pozostali potrafią się obrazić. Widać to zwłaszcza w Internecie. To smutne, bo poczucie humoru jest cechą człowieka inteligentnego. "Słoiki" to muzyczny reportaż o wielkomiejskim tyglu w dzisiejszej Polsce."-twierdzą po nagraniu piosenki członkowie zespołu.
Podsumowaniem jubileuszu grupy było wydawnictwo z lipca 2014 roku, Big Cyc 25 lat. Przystanek Woodstock 2013, składające się z płyty DVD, zawierającej zapis koncertu na festiwalu Przystanek Woodstock w 2013 roku oraz koncertowej płyty CD ze ścieżką dźwiękową.
W maju 2015 r. Lou Rocked Boys wydało płytę Jesteśmy najlepsi. Nagrań dokonano wiosną 2015 w studiu Maq Records w Wojkowicach. W promującym płytę teledysku „Jesteśmy najlepsi” wystąpiło wielu znanych polskich sportowców, m.in.: Otylia Jędrzejczak, Iwona Guzowska, Artur Siódmiak, Dariusz Michalczewski, Marcin Lijewski, Adam Korol, Szymon Kołecki, Piotr Świerczewski[6]. Do płyty załączona był plakat z karykaturami muzyków oraz gra planszowa „Trasa z Big Cycem”[7].
W 2016 roku zespół wydał album Czarne słońce narodu. Skandalizująca płyta była ironicznym komentarzem do obecnych zmian na scenie politycznej[8][9], a promujący wydawnictwo singel "Antoni wzywa do broni", odnosił się do działalności ówczesnego ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza[10].Nie wszystkim dobra zmiana wychodzi na korzyść, ale choć Big Cyc wojuje z nią na tym krążku różnymi środkami, paradoksalnie powinien być jej twórcom... wdzięczny. Nie ma co się oszukiwać - gdyby nie Antoni,prezes Jarosław, gdyby nie to, że świat oszalał, tych kilku dobrych piosenek z "Czarnego Słońca Narodu" w ogóle by nie było. Byłby kolejny Big Cyc może zabawny, ale nie tak wyrazisty w swym przekazie, jak teraz.
Płyta w plebiscycie Antyradia otrzymała nominację w kategorii „Album roku 2016”[11].
Także w plebiscycie magazynu „Teraz Rock” Big Cyc nominowano do tytułu zespołu roku[12].
Zespół pojawił się na festiwalach: Igrzyska Rockowe na Górze św.Anny[13], Czad Festval (gdzie wystąpił u boku zespołu The Offspring)[14], Polonia Music Festiwal w Oberhausen[15].
W 2017 roku ukazał się singiel „Viva San Escobar”, który kolejny raz w dowcipny sposób komentuje bieżącą sytuację społeczno-polityczną[16].
Również w tym roku, Big Cyc znów pojawił się na planie filmowym
To było prawdziwe „Mocne uderzenie”, tak jak w tytule odcinka numer 506. Po osiemnastu latach od pierwszego spotkania autorzy tytułowej piosenki do serialu wystąpili w odcinku „Świata według Kiepskich”. Big Cyc poderwał wszystkich do dobrej zabawy.
Ta znajomość weszła już w dorosłość. W styczniu 1999 roku spotkali się na planie, powstał utwór do serialu, który znalazł się w czołówce i do dziś trwa nierozerwalne skojarzenie grupy Big Cyc z Ferdkiem, Halinką, Mariolką, Waldusiem, Paździochami, Boczkiem i całą resztą.
- Rock and roll coś panu mówi? A Big Cyc? - spytał Kazimierz Badura głównego bohatera. - Big cyc? To mówi - potwierdził Ferdynand Kiepski. Nic dziwnego, bo zespół z aktorami serialu żyje w dobrej komitywie i przyjaźni, a Krzysztof Skiba co pewien czas pojawia się w epizodach. - Zdarzało się, że Andrzej Grabowski i Marzenka Kipiel-Sztuka wspierali nas na scenie - powiedział IPLA.TV wokalista i gitarzysta, Jacek Jędrzejak - Często kończymy nasz set na koncertach tym utworem - dodał.
- Jesteśmy dumni, że ta piosenka towarzyszy dziełu, które bawi i cieszy widzów już przez osiemnaście lat - podkreślił Krzysztof Skiba. - Tym bardziej, że nagraliśmy ten utwór i od razu karetką na sygnale przywieźliśmy do Wrocławia, a producenci po prostu w ciemno go wzięli. Na szczęście piosenka się spodobała - dodał Dżej Dżej, wskazując, że wtedy nie było innej możliwości technicznej, żeby go błyskawicznie przekazać.
W 2018 zespół obchodził 30 lat istnienia. Jubileuszowy rok zespół zaczął od koncertów dla Polaków za granicą: we Frankfurcie nad Menem i Göteborgu oraz udziału w cyklu koncertów Punky Reggae Live[17]. Potem były występy w Brukseli i Chicago, gdzie Big Cyc pojawił się na festiwalu Taste of Polonia[18]. W Polsce grupa zagrała na festiwalach Igrzyska Rocka w Opolu, Pol And Rock Festival w Kostrzynie i Top of The Top w Sopocie[19].
Na Pol and Rock w Kostrzynie rozpoczynający swój występ już po zachodzie słońca Big Cyc przyciągnął zdecydowanie największą publiczność pod Małą Scenę. Patrząc na frekwencję i gorące przyjęcie można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że grupa będzie jednym z faworytów w plebiscycie Złotego Bączka.
Punkrockową ekipę z publicystycznym zacięciem wsparli m.in. Renata Przemyk, skrzypek Michał Jelonek, Jarex z zespołu Bakshishoraz sekcja dęta grupy Poparzeni Kawą Trzy. W ramach "polityki prorodzinnej" na scenie pojawili się też wokalista Kacper Jędrzejak(syn wokalisty i basisty Jacka "Dżej Dżeja" Jędrzejaka) i grający na gitarze Tytus Skiba, syn Krzysztofa Skiby.
"Mówmy o rzeczach pięknych. Niech ten przekaz będzie z wami" - zapowiedział jubileuszowy koncert Jurek Owsiak.
Świętująca 30-lecie grupa swój występ zaczęła od przypomnienia klasyka "Berlin Zachodni" z pamiętnej płyty "Z partyjnym pozdrowieniem". Publiczność usłyszała również m.in. "Jak słodko zostać świrem", "Twoje glany", "Polacy" i "Rudy się żeni".
Przed dedykowanym prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu utworem "Ja się nie zgadzam" z gościnnym udziałem Renaty Przemyk Skiba przypomniał o pozwie sądowym wystosowanym przez zespół wobec telewizji publicznej. Za wykorzystanie piosenki "Jak słodko zostać świrem" w programie "W tyle wizji" TVP Info grupa domaga się przeprosin oraz miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Big Cyc uruchomił też na Facebooku akcję poparcia dla pozwu przeciwko TVP.
Sopocki jubileusz był mieszanką happeningu, żartów i przebojów. Skiba, jako znany prowokator, wszedł na scenę w todze i peruce brytyjskiego sędziego (mówiąc poważnie, to do twarzy mu było w tej peruce). I cały ich koncert ustawił jako oskarżenie Big Cyca. Bo jak wcześniej mediom tłumaczył: - Jestem jak Zbigniew Ziobro - adwokat i sędzia w jednym. Tak będzie wyglądał nasz wymiar sprawiedliwości. Ziobro cię oskarży i skaże. Big Cyc zaprosił do Opery wyjątkowych gości – na scenie pojawili się m.in.: De Mono, Grzegorz Skawiński, Kobranocka, Dr Misio, Nocny kochanek i Poparzeni kawą trzy – których zobaczyliśmy w zupełnie nowych odsłonach.
Jubileusz zespołu BIG CYC uświetniły takie numery jak: "Facet to świnia", "Rudy się żeni", "Makumba", "Wielka miłość do babci klozetowej", "Polacy", "Berlin Zachodni", "Guma" czy "Kręcimy pornola".
W październiku 2018 ukazała się płyta 30 lat z wariatami, na której zaprzyjaźnieni artyści zinterpretowali największe przeboje Big Cyca. Wśród wykonawców pojawili się m.in.: Wilki, Piersi, Kobranocka, Nocny Kochanek, De Mono, Hunter, Dr Misio, Poparzeni Kawą Trzy, Enej, Renata Przemyk, K.A.S.A.[20].
Cóż to za dziwna płyta? Big Cyc grany przez innych, Big Cyc oczami i uszami swoich muzycznych przyjaciół, Big Cyc przepuszczony przez cudowną maszynkę do mieszania w muzyce! Big Cyc odczytany na nowo i odśpiewany w stylu jakiego się nie spodziewacie.
Mamy nadzieję, że ta solidna piguła foniczna sprawi słuchaczom wiele radości. Artyści z różnych formacji i pokoleń oddają na tej płycie swoisty, muzyczny hołd pozytywnym świrom z Wielkiego Cyca. Okazuje się, że można BIG CYCa interpretować na bardzo wiele sposobów, a każdy z nich jest twórczy i ciekawy.
Daliśmy muzykom wolną rękę i pozwoliliśmy im zabawić się naszymi piosenkami. Są tu kompozycje bliskie oryginałom, a są takie, które wywracają piosenki do góry nogami. Ważne, że każdy zrobił to w swoim stylu i teraz mamy dużo ponad trzydzieści interpretacji Big Cyc.
Początkowo miała to być skromna, urodzinowa płyta. Wyszły dwie, bo ilość chętnych rozsadziła format jednego krążka. Mamy więc wyjątkowe wydawnictwo, które tylko potwierdza, że Big Cyc to już uznana w kanonie i koronie klasyka polskiego rocka. Przy okazji jubileuszu nie musimy być skromni. Powiedzmy to otwarcie. Dzięki płycie "30 lat z wariatami" polska fonografia wzbogaciła się o fantastyczny materiał dźwiękowy, który na długie lata będzie bawił naszą duszę oraz serca i uszy. Przybył Wam drodzy słuchacze kolejny, kolorowy ptak na półce z płytami. Tym bardziej cenny, że nieoczywisty, krnąbrny, czupurny i wielobarwny. Niech więc zagrają setki gitar i niech palą się wzmacniacze. Miłego słuchania.
Przyjaciół to nam nie brakuje. I oby tak było przez następne XXX lat.
Muzycy zespołu udzielają się także w projektach pobocznych. Dżej Dżej i Dżery aktywnie udzielali się na łamach radia lokalnego. Realizowali serię udanych audycji satyryczno-muzycznych w Radiu Centrum (Kalisz). Dżej Dżej był producentem muzycznym kilku młodych zespołów rockowych. Ponadto Dżej Dżej, Dżery i Piękny Roman w 1998 roku wspólnie z Jarkiem Janiszewskim (Bielizna, Doktor Granat) założyli zespół Czarno Czarni (na koncie zespołu są trzy płyty, sześć teledysków, program telewizyjny, muzyka do serialu "Daleko od noszy" i przeboje takie jak "Nogi Nogi" czy "Jedzą rybę").
Skiba od 1998 wydaje także płyty solowe i występuje ze swoim kabaretem jako Skiba i Kosmiczne Blondyny ("Wąchole" 1998, "Skiba dla dorosłych" 2003). Skiba pełni też szlachetną funkcję dyrektora Muzeum Polskiego Rocka. Ta zasłużona placówka muzealna powstała w 1999 roku w Gdańsku w 40 - lecie polskiego rocka. Gromadzi pamiątki po znanych muzykach rockowych i estradowych. W miejscu tym organizowane są przez Skibę koncerty muzyki alternatywnej oraz liczne głośne akcje happeningowe takie jak Lepper Party, Międzynarodowy Dzień Blondynki czy Akcja Na Rzecz Zalegalizowania Łapówek. Skiba jest też wziętym felietonistą. W dawnych czasach publikował swoje felietony m.in. w Gazecie Wyborczej, Tygodniku Literackim, Kwartalniku "Brulion". Obecnie ma stałe rubryki felietonowe w tygodniku "Wprost", miesięczniku CKM i Hustler.
BIG CYC - CIEKAWOSTKI:
- W 1985 roku w trakcie festiwalu rockowego w Jarocinie Krzysztof Skiba został zatrzymany przez SB podczas rozrzucania ulotek. Opiekuńcze ramiona bezpieki opuścił dopiero po trzech miesiącach aresztu. - W 1989 roku koncert plenerowy Big Cyca na ulicy Piotrkowskiej przy klubie 77 w Łodzi został zakończony przez panów z SB, którzy zatrzymali akustyka i Skibę. - Big Cyc prekursorem rapu? Na płycie Big Cyca "Z partyjnym pozdrowieniem" wydanej w 1990 roku pojawia się pierwszy w historii polskiej fonografii utwór w stylu rap pt. "Dzieci Frankensteina". - W ankiecie pisma muzycznego "Rock and Roll" w 1991 roku Skiba zajął trzecie miejsce jako "wokalista roku" mimo, że prawie nie śpiewa. W tej samej ankiecie Skiba otrzymał tytuł "autora tekstów roku". - W latach 90-tych Big Cyc należał do najbardziej piratowanych zespołów w Polsce. Oblicza się, że pierwszy album "Z partyjnym pozdrowieniem" miał ponad milion nielegalnych kopii (kopiowano głównie kasety). - W 1993 roku niemiecka firma fonograficzna Red Rosseten Records z Norymbergii wydała składankę utworów Big Cyca przeznaczoną na niemiecki rynek pt. "Frankenstein-s Childeren". - W 1993 roku wydawca płyty "Wojna Plemników" firma Bass Records w obawie przed procesem wypikowała w piosence "Ostry dyżur" siedem razy nazwisko Lecha Wałęsy, które pojawiało się w niezbyt miłym kontekście. - Do Big Cyca należy internetowy rekord Polski w ściąganiu piosenek z You Tube. Nielegalny teledysk autorstwa artysty ukrywającego się pod pseudonimem lichy99 do utworu "Atakują Klony" z płyty Big Cyca Moherowe Berety (album z roku 2006) obejrzało 2.268.346.
BIG CYC - 20 LAT NA SCENIE I POD SCENĄ:
- Największa ilość ludzi na koncercie - 300 tysięcy (12 sierpnia 2000 roku Olsztyn Inwazja Mocy RMF FM - wspólny koncert z grupą Chumbawumba). - Najmniejsza ilość ludzi na koncercie - 7 osób (Dom Kultury w Chodzieży wrzesień 1992). - Największa ilość sprzedanych biletów tylko na Big Cyca (3.500 - hala sportowa w Zabrzu - 1996 rok). Po tym koncrcie trzykrotnie podnieśliśmy cenę. - Największy koncert za granicą biletowany - Chicago 1997 Copernicus Center, 2000 sprzedanych biletów. Cena biletu 20 $. Cztery pierwsze rzędy wyrwane z korzeniami. - Największy koncert w USA - Millwaukee Park Chicago 15 tys. widzów. Big Cyc był jedynym zespołem muzycznym. Przed nami wystąpił Tadeusz Drozda. - Największy koncert w Europie Zachodniej nie biletowany - 1991 rok Berlin park miejski w Kreuzebergu ok. 5000 widzów (wspólny koncert z zespołami z Niemiec, Rosji i Izraela). - Najbardziej ekstremalny koncert pod względem atmosferycznym - grudzień 1996 Dąbrowa Górnicza i Katowice - plenerowy koncert sylwestrowy przy 25 stopniach mrozu. - Najdziwniejsza pora koncertu - godzina 7 rano 15 sierpnia 1993 - występ na Festiwalu "Energia Sztuki" Żarnowiec (kilka godzin wcześniej na tej scenie grało Radiohead). - Najdłuższy koncert - 3 godziny 20 minut - klub muzyczny "Balaba" Przemyśl listopad 1997. Miejscowa mafia oburzona spóźnieniem grupy na koncert zagroziła, że jak nie zagramy dłużej niż trzy godziny nie wyjdziemy z klubu żywi. - Najkrótszy koncert - trzy minuty - Festiwal Marka Kotańskiego propagujący walkę z AIDS - stadion X-lecia w Warszawie - 1992 rok, w trakcie pierwszej piosenki skinheadzi przecięli siekierą kabel dostarczający prąd na scenę. - Najdłuższa trasa koncertowa non stop - 32 koncerty dzień po dniu 1992 rok. - Najsłynniejszy koncert który się nie odbył - ucieczka z dyskoteki Palermo w Lipnie pod Jędrzejowem - październik 1997. - Najbardziej pijane koncerty w historii zespołu - Porzheim Niemcy - 1993 (kłopoty z wejściem na scenę), Festiwal Przystanek Olecko - czerwiec 2007 (kłopoty z zejściem ze sceny). - Najdziwniejszy wywiad w historii - listopad 1990 Finlandia Radio Miejskie Helsinki audycja rockowa Radio Mafia, na pytania zadawane po angielsku odpowiadaliśmy po polsku.